آدرس / تماس با ما :


پروفایل مدیر :


  • تلفن : 021-66561050
  • رایانامه :
  • وب سایت :

درباره پژوهشکده گیاهان دارویی

آناليز، فرمولاسيون، توليد نهال، بذر و فرآورده هاي دارويي گياهي و گياهان دارويي

محصولات پژوهشکده گیاهان دارویی :

لاواند
Image

کلیه بذور همراه با گواهینامه و نتایج آزمایشات قوه نامیه، درصد خلوص و .... عرضه می گردد. سایر آزمایشات مربوطه نیز بنا به درخواست مصرف کننده انجام می گیردلاواند Lavandula angustifolia mill کدمحصول:N-RS-95212 کلیه بذور در بسته بندی های 10، 20، 30، 40، 50، 60 ، 100 الی 1000 عرضه می گردد.

آويشن باغي
Image

کلیه بذور همراه با گواهینامه و نتایج آزمایشات قوه نامیه، درصد خلوص و .... عرضه می گردد. سایر آزمایشات مربوطه نیز بنا به درخواست مصرف کننده انجام می گیردوزن بسته (گرم):کلیه بذور در بسته های 10،20،30،40،50،60،100، الی 1000 عرضه می گردد. قیمت بسته های ذکر شده با توجه به نوع بذر و بسته درخواستی اعلام می گردد .

پودر لاغری سوپر پلنت
Image

ترکیب کاملاً طبیعی و گیاهی می باشد که مصرف آن در یک دوره سه ماهه موجب کاهش وزن می گردد. مکانیزم اثر این ترکیب به نحوی است که با افزایش فعالیت های متابولیکی در بدن موجب سوختن مواد ذخیره ای بدن (چربی و ..) می گردد. (مخصوصاً ناحیه پهلو و شکم) افزون بر این به لحاظ خاصیت ملین ضعیف ، این ترکیب از جذب برخی مواد غذایی در زمان مصرف غذا جلوگیری می نماید. خاصیت درمانی: کم کننده اشتها - پایین آوردن وزن بدن و چربی سوز نحوه و مقدار مصرف: روزانه تا سه بار هر بار یک پیمانه عوارض جانبی: در صورت استفاده از دوز صرفی هیچگونه عوارضی دیده نشده است مگر در افرادی که نسبت به کافئین و گیاهان دارویی به کار رفته در دارو حساس میباشند. موارد عدم مصرف و نکات قابل توصیه: در دوران بارداری و شیردهی از مصرف دارو خودداری نمایید. به علت داشتن کافئین بیش از دوز درمانی استفاده نگردد. تداخلات دارویی: از مصرف داروی لاغری بصورت همزمان با دارو های انعقاد خون خود داری نمایید. شکل دارویی: گیاهی نام سازنده: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی پروانه تاسیس: 75ـ135 🔶شماره ثبت دارو:1228208942 با پودر لاغری سوپر پلنت به راحتی وزن کم خواهید کرد . پودر لاغری سوپر پلنت اشتها را کم میکند. سوخت و ساز بدن را بالا میبرد در نتیجه انرژی لازم را از چربیها میگیرد. اول سایز کم میکنید بعد وزن بدون اینکه آسیبی به سلامتی شما وارد شود. با پودر سوپر پلنت چون به کندی و خود به خود وزن کم میکنید ثابت میمانید زیرا داروهای موجود در بازار به دلیل شیمیایی بودن هر چند سریع وزن را کاهش میدهد ولی به همان نسبت بعد از قطع دارو وزن اضافه میشود.

ليورسيل
Image

پایین آورنده قند خون (به عنوان درمان کمکی در دیابت نوع دوم)،درمان حمایتی در بیماری‌های التهابی کبد، آسیب‌های کبدی و کبد چرب، پایین آورنده کلسترول و تری گلیسرید خون اجزای فرآورده: هر کپسول حاوی 300 میلی‌گرم عصاره خشک بذر گیاه خار مریم (Silybum marianum L.) معادل با 240 میلی گرم سیلیمارین می‌باشد. مواد موثره: عصاره بذر گیاه خار مریم محتوی سیلیمارین( ترکیبی از سیلی بینین، سیلی کریستین، سیلی دیانین و ...) و فلاونویید‌ها (کوئرستین، تاکسیفولین و...) لینولئیک اسید، اولئیک اسید، کامپسترول و استیگما سترول میباشد. آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر: در یک کارآزمایی بالینی که توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با همکاری مراکز تحقیقاتی – درمانی در داخل کشور انجام شد، گیاه سیلی‌مارین با دوز 600 میلی گرم در روز بر روی 110 بیمار مبتلا به دیابت نوع دوم به مدت چهار ماه تجویز شد که در نهایت پس از پایان مطالعه منجر به کاهش 30٪ قند خون ناشتا، 20٪ کلسترول و 30٪ تری گلسیرید گشت. در مطالعات بالینی دیگری که بر روی 60 بیمار مبتلا به آسیب کبدی ناشی از مصرف الکل انجام گشت،سیلیمارین با دوز 600 میلی‌گرم در روز تجویز شده و به مدت شش ماه به طول انجامید، پس از پایان مطالعه میزان FBS (قند خون ناشتا)، قند خون روزانه، گلوکزاوریا، هموگلوبین گلیکوزیله و نیاز روزانه به انسولین به شکل چشمگیری کاهش یافته است. در یک کارآزمایی بالینی دیگر در افراد دارای مشکلات مزمن کبدی که ترکیبی از سیلیمارین دریافت نموده‌اند (به صورت 240 میلی گرم دو بار در روز) در مقایسه با پلاسبو کاهش قابل ملاحظه‌ای در سطح آنزیم‌های کبدی (GGT, ALT, AST) گزارش شده است. موارد منع مصرف: تاکنون منع مصرف خاصی برای این گیاه گزارش نشده است .تنها در افرادی که دچار عارضه صفراوی میباشند با مشورت پزشک مصرف شود. عوارض جانبی: عارضه خاصی مشاهده نشده است. تنها در بعضی افراد ممکن است باعث اسهال خفیف شود. تداخلات دارویی: در صورت مصرف همزمان این فرآورده با داروهای کاهنده قند خون یا انسولین، مقدار مصرف این داروها براساس میزان قند خون تنظیم شود. سیلیمارین با داروهای مترونیدزول و یوهیمبین تداخل اثر داشته و توصیه می‌شود همزمان با آنها مصرف نشود. مقدار مصرف: روزی دوبار هر بار یک کپسول به همراه یک لیوان آب میل شود. بارداری و شیردهی: تاکنون از مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی عارضه‌ای گزارش نشده است. ولی توصیه می‌شود زیر نظر پزشک مصرف شود. شرایط نگهداری: در جای خشک، دور از نور و دمای زیر 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود. دور از دسترس کودکان قرار داده شود. بسته بندی: هر جعبه حاوی 30 عدد کپسول است.

مليتروپيك
Image

در يك مطالعه باليني انجام شده توسط تيم محققان پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي ،به 42 بيمار ميتلا به آلزايمر خفيف تا متوسط كه در سنين بين 80-65 بوده و میزان فعاليتهاي شناختي بالاتر از 12 و میزان ابتلا به آلزايمر ((ADAS-cog كمتر از2 داشته‌اند، عصاره گياه بادرنجبويه تجويز و به دسته‌اي ديگر دارونما داده شد. كه شاخص‌هاي فراموشي، فعاليتهاي شناختي و عوارض جانبي مورد پايش قرار گرفتند. پس از چهار ماه از انجام مطالعه، نتايج به شكل قابل توجه و معناداري بیان می‌کرد در افرادي كه از عصاره بادرنجبويه استفاده کرده‌اند نسبت به افرادي كه دارونما مصرف نموده‌اند ميزان آلزايمر خفيف تا متوسط به خوبي كنترل شده و همچنين عارضه اضطراب و تحريك‌پذيري به شكل محسوسي نسبت به دسته دوم كه دارونما مصرف نموده‌اند، كاهش داشته است. بادرنجبویه داراي آثار آرامبخش، ضد باکتري و ضد اسپاسم است. عوارض جانبي: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نيز بشود. اگرچه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود ليکن در صورت بروز هر عارضه اي با پزشک مشورت کنيد. (2) بعضی از عوارض احتمالی عبارتند از تهوع، استفراغ، درد شکمی، سرگيجه و خس خس سينه. موارد عدم مصرف و نكات قابل توصيه: درصورت داشتن هرگونه بيماري خاص یا مصرف دارویی خاص، قبل از استفاده ازگياه دارویی با پزشک خود مشورت کنيد. درصورت وجود هر نوع حساسيت به عصاره و مواد دیگر موجود در فرمولاسيون مصرف نشود. مصرف در دوران بارداری و شيردهي: در دوران بارداري و شيردهی با مشورت پزشک مصرف شود. مقدار مصرف: روزانه 1 کپسول ترجيحا" همراه غذا ميل شود.ادامه مطلب در تارنمای دانشگاه یزد: (http://imp.ac.ir/MSC/Product/ProductDetails/13896)

مواد غذایی نیمه صنعتی
Image

در طی تنهادر طی تنها دو سدۀ گذشته، در مناطق بزرگ‌تر جهان